Przemysław
Staroń

Przedsiębiorca, nauczyciel, coach @ Uniwersytet SWPS

Z wykształcenia psycholog i kulturoznawca. Jest specjalistą w zakresie pracy z młodzieżą, dorosłymi i seniorami. Niezależnie od prowadzonych zajęć – czy są to lekcje, wykłady, treningi, szkolenia czy indywidualne poradnictwo – jego celem jest pomoc innym w podnoszeniu jakości życia, odkrywaniu własnego potencjału oraz zmianie spojrzenia na rzeczywistość.

Jest pracownikiem Zakładu Psychologii Wspomagania Rozwoju Uniwersytetu SWPS (Wydział Zamiejscowy w Sopocie). Jest także nauczycielem w II LO im. Bolesława Chrobrego w Sopocie i opiekunem międzypokoleniowego fakultetu filozoficznego „Zakon Feniksa”. W ciągu ostatnich 2 lat był tutorem 8 finalistów i laureatów Olimpiady Filozoficznej. W 2014 roku znalazł się w gronie 12 Nominowanych do tytułu Nauczyciel Roku.

Wykłada psychologię, filozofię i religioznawstwo w Sopockim Uniwersytecie Trzeciego Wieku oraz w Psychologicznym Uniwersytecie Trzeciego Wieku Uniwersytetu SWPS. Jest koordynatorem i współtwórcą projektów międzypokoleniowych, m.in. nagrodzonych przez Komisję Europejską „Kwiatów Europy”. Jest nieustannie zapraszany na wiele eventów jako mówca czy panelista – tylko w ciągu kilku ostatnich miesięcy były to np. Young Business Festival, Social Media Show, Gdynia Design Days czy Czwartkowe Spotkania Social Media. W 2014 roku był mówcą TEDx Sopot.

Już jako siedemnastolatek zdobył certyfikat Cambridge Young Enterprise International Examination. Obecnie prowadzi specjalistyczne szkolenia i konsultacje w Centrum Rozwoju JUMP, będąc ekspertem od szkoleń biznesowych opartych o niekonwencjonalne metody kreatywne. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu i Polskiego Stowarzyszenia Terapii Przez Sztukę, a także kierownikiem projektów z zakresu wspierania rozwoju pracowników, młodzieży, bezrobotnych, osób starszych, niepełnosprawnych, osadzonych w zakładach karnych. Stale współpracuje z organizacjami wspierającymi przedsiębiorczość, np. Stowarzyszeniem Absolwenci Gdynia Business Week czy Gdańskim Inkubatorem Przedsiębiorczości „Starter”.

Zajmuje się również publicystyką – jest ekspertem w Centrum Prasowym Uniwersytetu SWPS, a także blogerem i ekspertem platformy Psychologia w Szkole. Regularnie wypowiada się w ogólnopolskich i regionalnych mediach, popularyzując wiedzę psychologiczną – m.in. w TVP, Tok FM, Polskim Radiu, Newsweeku, Wprost, Rzeczpospolitej, Gazecie Wyborczej, Dzienniku Gazecie Prawnej czy Dzienniku Bałtyckim.

Współpracuje także z wydawnictwami: PWN oraz Operon jako konsultant merytoryczny, recenzent, tłumacz i autor pozycji i kursów z zakresu edukacji.

Stypendysta Prezesa Rady Ministrów, Marszałka Województwa Lubelskiego, trzykrotny stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zwycięzca uczelniany konkursu Studencki Nobel oraz laureat uczelniany konkursu Primus Inter Pares. I co uwielbia podkreślać – absolwent klasy matematyczno-fizycznej i olimpijczyk z języka polskiego.

Show Buttons
Hide Buttons